Knižní chvílky #2-alebo: čo som robila takmer celé prázdniny!

Hoooj anjeličkovia!                                Meme vymyslela TerezZ
Konečne dávam ,ja Mara, o sebe vedieť.Prichádzam aj s niečím iným ,ako je recenzia a chcela som sa s vami podeliť o tom, ako vlastne žijem. V recenziách ani videách k tomu nie je čas a preto som s rozhodla, že po roku znova urobím Knižné chvíľky.

Dopredu sa ospravedlňujem za chyby v texte ,ale zbúchala som to na rýchlo :) Zajtra ich opravím :D 

Neviem kde mám začať, tak preto začnem hovoriť o sebe. Toto leto som plánovala veľkú vizuálnu zmenu a to: stať sa blondínou. Ale niekto tam hore( alebo dole) mi chcel dať znamenie, že blond nie je moja farba a tak sa to ani po dvoch pokusoch nepodarilo, tak som si povedala dosť a som bruneta a to viac ako pred tým.  Tmava vraj dodáva starší dojem z čoho mám teraz radosť (keď budem mať 30, bude to iná rozprávka) . Tak aby ste si ma mohli porovnať dávam fotku :

Toto leto sa u nás nieslo v znamení osláv. Iba túto sobotu som bola na svadbe (16.8. Pokiaľ sledujete môj instagram, tak určite viete.) z ktorej ma ešte teraz bolia nohy a v prvej polovici sme mali narodeninovú oslavu, z ktorej som tak trochu zdrhala tuná s mojim Pajdom ( Hovoríte si: divné meno? No on bol najprv Toby (Tobias- a naozaj to nebol zámer :D) ale ako šteňa bol pajedný a volali sme ho zo srandy Pajdo a tak si zvykol na to oslovenie, že to Toby už nie je :D)
fotka z nášho úteku :D 
Fated to love you, To the beautiful you,
Master´s sun, My love from another star
Teraz vám poviem dôvod, prečo som vás zanedbávala: Kórejské seriály. Možno si práve myslite že WTF? Ale keď raz začnete, nie je možne prestať. Každý seriál má iba jednu sériu (nenaťahuje sa to ako TVD či dokonca moje milované Glee) a každá časť má +- 1 hodinu.  Pokiaľ sa mám priznať, tieto seriáli obľubujem viac ako americké, pretože majú hlavu aj pätu a producenti vedia kedy skončiť a aby bol divák neustále zaujatý. V každej epizóde sa niečo stane a neseknú v najlepšom, pretože majú tu hodinu pekne rozvrhnutú, aby sa divák nenudil. Dorame/drame som venovala svoj čas už minuli rok ale toto leto som bola aktívnejším divákom ako nikdy do teraz. Leto som odštartovala úžasným seriálom Fated to love you. A doteraz som pozrela si tak 6 ďalších seriálov, ktoré majú od 16 do 24 epizód, čiže od 16 do 24 hodín seriálu. Ak by ste sa aj vy chcete pozrieť, tak odporúčam stránku Viki.com .Nájdete tam seriáli už pár hodín po odvysielaní s anglickými titulkami a keď sa vám pošťastí, tak dokonca aj slovenskými či českými titulkami, pretože aj my tam máme prekladateľov. Na obrázkoch môžete vidieť ,,plagáty“ k seriálom ktoré ma naozaj zaujali (a aby som v mojej závislosti nebola sama, nakazila som aj Lilu, ktorá pred tým nechcela o Koreicoch a ich tvorbe ani počuť! :D )


Keďže som ¾ leta strávila spánkom a sledovaním seriálov, k čítaniu som sa ani riadne nedostala. Teraz ,keď už zostava pár dni do začiatku školského roka, som dostala sprchu studenou vodou (nie, nerobila som tú čudnú chalange čo behá po FB :D ) a zobudila som sa. Dnes som pre vás natáčala video a to mesačnú chvastačku po! 8 mesiacoch! a Kindle Tag. Nebola som si istá či ich stihnem uverejniť skôr ako tento článok, ale ako sa na to pozerám videa budú v priebehu ďalších dvoch nasledujúcich dňoch.


Od včera to trošku v našej blogosfére vrie a preto som sa musela trochu schladiť a sekla som s recenziou na All Lined Up od Cory Carmack ale chcem ju v najbližších dňoch dokončiť, tak sa hádam čoskoro objaví aj na blogu. Dočkáte sa aj recenzie na Slzu, ktorá sa ku mne dostala iba dnes (18.8), po trochu menších problémoch :D Na slzu sa strašne teším, lebo ju napísala LAUREN KATE ,takže ja mám ,ako jej veľký fanúšik, sviatok.


Včera som pri návšteve Žiliny neodolala a kúpila si predčasne ,k septembrovým meninám, darček a to Príbeh dvoch storočí od Rachel Harris, ktorú by som chcela osloviť aj ohľadom rozhovoru. Preto som sa vás aj na FB pýtala ,čo by ste sa všeobecne opýtali autora, ak by ste mali možnosť.

A pri mojej včerajšej návšteve mesta som si kúpila aj *zhorený výraz* školské pomôcky. Ale môj peračník a organizačný zošit som si úplne zamilovala, takže aspoň niečo pozitívne.

A čo momentálne počúvam? Vďaka Spotify som našla pár super songov, ale sú tu aj také, ktoré tam nenájdete :D


                            verzia z FSOG traileru ma úplne uchvátila a tento cover je skvelý :D

Čítaniu zdar a zatiaľ sa majte! Čoskoro sa vám znova ozvem.  Pac a facku (srandááá :D neberte vážne :D), Pusu vaša Mara