Vráťme knihy do škôl- Projekt ako sa patrí!

Ahoj decká !
Dnes som tu, aby som vám povedala o jednom projekte, ktorý sa mi strašne pozdáva. O projekte Vráťme knihy do škôl ste už možno počuli. Informovali o ňom aj niektoré skvelé knižné blogy a aj my sme zdieľali odkaz na FB, no tam sa všetko stratí pod záplavou príspevok z iných stránok, takže vás informujem aj cez blog. Tu sa to totiž tak rýchlo nestratí.

Vráťme knihy do škôl je projekt, na ktorom sa podieľa Bratislavský samosprávny kraj, internetové kníhkupectvo abcknihy.sk a vydavateľstvo Ikar. Táto súťaž beží už tretí rok a myslím, že veľa ľudí o nej nevedela až do tohto roku (Ja patrím k nim!). Cieľom tohto projektu je podporiť čítanie kníh u stredoškolákov, ktorým je aj táto súťaž určená.


Ako sa môžete zapojiť ?
Tak najprv sa treba zaregistrovať na oficiálnej stránke.
Pri registrácií môžete taktiež uviesť vášho Knižného anjela: To je osoba, ktorá vám o projekte povedala (od ktorej ste sa o ňom dozvedeli) Aj tento váš knižný anjel bude súťažiť o knižný balíček, takže sa oplatí šíriť zvesti ďalej.
Po registrácii napíšete váš názor na hocijakú knihu, ktorú ste prečítali. Čím viac kníh ohodnotíte svojím názorom, tým je väčšia možnosť, že vyhráte. Váš názor by mal byť v rozsahu minimálne 0,5 normostrany. Samozrejme váš názor nemusí byť nejako extra kvalitný, ako keby ste písali do novín. Ide hlavne o to, že sa zapojíte.

Samozrejme, vaša snaha sa nezaobíde bez odmeny. O čo to teda hráte ?
Aj keď milujeme vôňu kníh občas sa na cestu hodí aj tá čítačka... Je tu 5 čítačiek, ktoré čakajú na svojho nového majiteľa.
Je tu encyklopédia Univerzum A-Ž (tá kniha sa normálne pohybuje v cene okolo 100 eur a má cez 1000 strán!)
Encyklopédie podľa vlastného výberu z vydavateľstva Ikar
Poukážky na nákup kníh 30,20 a 10 eur v kníhkupectve abcknihy.sk

Do kedy ?
Síce vás informujem až teraz, súťaž trvá ešte necelý mesiac teda do 15.3.2014. Možno si pomyslíte, že už nemáte šancu proti tým, čo súťažia už od decembra, ale nikto vám nebráni pridať aj 5 vašich názorov za deň, a hlasovanie je úplne náhodné, čo znamená, že môže vyhrať aj niekto, kto napísal iba jeden príspevok- aj keď ten dotyčný by mal teda sakra šťastie.


Takže to je už asi všetko, čo by som vám k tomuto projektu mohla povedať. K blogu vám poviem len to, že dokonca týždňa sa môžete tešiť na recenziu knihy Manželská pasca, a že možno zajtra na video ku tagu Knižný detektív. Pekný zvyšok dňa anjelici- Mara