Cassandra Clare - Mechanický anjel


Takže po dlhom čase konečne dáka recenzia . Inač jedna otázka pred tím než začneme : Aj u vás tak sneží ? U nás nehorázne ! takže rozhodla som sa pre ďalšiu sériu o ,,Lovcoch tieňov ". Jej názov je  Infernal Devices . anotácia znie : 

Šestnásťročná Tessa je sirota a jej pokojný život je otrasenýkeď náhle zmizne jejstarší brat Nathaniel a ona zostane úplne sama. Jej hľadanie ju zavedie  do viktoriánskeho Londýna a tamojšieho nebezpečného nadprirodzeného podsvetia,kde sa čarodejníci stretávajú s polovičnými démonmi - podsvěťanmi. Keď Tessa zistí,že ona sama je podsvěťanmusí začať dôverovať svojim prirodzeným nepriateľom,démonov zabíjajícím lovcom tieňovak vôbec niekedy chce nájsť svojho brata.Rozpoltená medzi krásnym Willomlovcomktorý skrýva desivé tajomstvooddaným Jemomktorého závislosť na démonich drogách ho pomaly ničímusí Tessa pozbierať všetky svoje silyak chce vypátrať svojho brata a prežiť v tomto novomsmrtiacim svete.

Takže kniha vlastne celá séria sa odohráva zhruba pred 145 rokov pre sériou Nástroje smrti . Sú navzájom preletene. Ako to ? Je to jasné že sa tam zabíjajú démonov temný lovci (tak ako napr. Jace z TMI) Keď už som spomenula Jaca jeden z hrdinov je jeho predok a keďže ešte nemám spracovanú recenziu na Mesto z popola , Mesto zo skla a Mesto padlých anjelov nemôžem vám to tu prezradiť. Teda v prípade ak ste ešte túto sériu čítali viete o čom hovorím .Ty čo nie...myslím že je načase aby ste si tie knihy prečítali !OK ale šla som od témy ďalší bod čo spája tieto dve série je že tam vystupujú tie iste postavy ako napríklad Magnus Bane (čarodejník .Vystupuje taktiež aj v sérii TMI) a jedna upírka Camille ( vstupuje myslím až v štvrtej knihe ) 

Viete ja osobne milujem všetky knihy Cassandry aj keď je tam občas niečo čo sa mi moc nepáči no ona to vždy dačím vynahradí a za to ju zbožňujem . Takže Príbeh sa točí okolo Tess ( čo je jej prezývka) Willa ktorého Cassandra označila ako trochu šialeného a Jema ktorého označila ako roztomilého .  Je jasne že ak sú tri hlavne postavy určite to bude ľúbostný trojuholník no Cassandra odpovedala na otázku či je to ľúbostný trojuholník takto :,,Píšem to jatakže to bude skôr šesťuholník.“
Poznám už iba jedného kto sa tam pchá a už si neviem predstaviť kto sa tam ešte nasačkuje .    Tato séria ma tri knihy: Mechanický anjel( v USA vyšla) Mechanický princ ( V USA vyšlo nedávno) a Mechanická princezná (čaká na vydanie). Bohužiaľ ja som mala česť si precitať len prvú knihu a prológ z druhej čo ma naozaj štve lebo už sa neviem dočkať dvojky či nebodaj posledného dielu !

Späť k postavám . Tessa je také milé , slušne dievčatko vždy v ríši kníh. Boli by sme si podobne no ja som milá a slušná málokedy :D Will no povedzme že jeho humor je dosť nákazlivý ale málokedy -pardon- skoro vždy je taký magor ! A na chorobu umierajúci Jem . Tam mala Cassandra pravdu. Je roztomilý no po pravde nie je to Will . Začína sa misia na hľadanie strateného brata a treba prísť ešte aj na to čo je Tessa vlastne zač ! Do toho sa miešajú city... Ach jaj a mame z toho záťaž na logiku . 

Príbeh nie je nič ak tam nie je ten zlý zloduch . Samozrejme že tam je ! A čo chce ? Začína to na Tes a konči na -sa . A princeznú Tessu zachráni pred drakom Magistrom rytier Will a draka zabije . Potom princezná Tessa a rytier Will uháňajú na jeho bielom koni naprieč svetom a žijú šťastne do smrti. Ak očakávate niečo takéto ... Pche tak sa nedočkáte . Tessa ma vlastný rozum a zachráni sa sama , Magister sa zľakne a vyparí sa a Wiil sa chce zahrať na rytiera no stále je to Will takže ... a Jem je niekde v pozadí. 

Jediné čo ma naozaj zo všetkého najviac zaujíma je kto je Willova Cecily a čo sa s ňou stalo !  To že to neviem je naozaj na nevydržanie ! No ja budem trpezlivá a počkám si . To je len o sebakontrole ktorú ja mám slabú . No ja zasa preskakujem ku mne a ako povedal jedna skvela blogerka : Blog nie je o mne ale o čitateľoch . Takže kniha je skvela ako každá z pera Cassandy Clare. Možno vás zaujme možno nie, no ak budete čítať pozorne určite sa vám táto kniha zapáči a hlavne Willove hlášky . Mara 


Trailer(Na dvojku je lepši ;) ):1 komentár

  1. Mesto padlych anjelov sa už dá objednať aj v slovenčine. http://www.ipark.sk/259301-mesto-padlych-anjelov/ Už sa teším.

    OdpovedaťOdstrániť