Suzanne Collins-Drozdajka-Ako sa zdá už dlhšie som tu nepridal žiadnu recenziu. Tak som sa rozhodla , že ukončíme sériu Hunger games ktorá je u nás známa ako Hry o život. Máme tu prvé dve knihy. Recenziu na knihu Hry o život nájdete tu, môžete si precitať aj môj názor na film . Druhú knihu pod názvom Skúška ohňom , okomentovala Lela a jej recenzia je tu . A teraz sa už vrhneme k recenzií na tretiu časť pod názvom Drozdajka .
 Anotácia
Ani v záverečnej časti trilógie Hry o život nie je autorka Suzanne Collinsová k svojej hrdinke milosrdná. Naopak, Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Sídlo zrovnalo so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí. Katniss pripisuje vinu za ich smrť sebe. Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov, ktorí ho kruto mučia. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo.

Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniu životov, poraziť Sídlo a nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť roly drozdajky. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. Ešte stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city...

Už ani nehovorím ktorá kniha je lepšia

Na konci druhej knihy sme prišli na to , že Trinásty obvod existuje. Ma dohodu zo Sídlom, že ak nebudú  dokazovať svoju existenciu , Sídlo ich nechá na pokoj . Lenže čo teraz keď sa obvody proti Sídlu búria ? A všetko to zapríčinila malá iskrička ktorá prepukla v oheň a jej meno je Katniss Everdeen. A Trinástka sa jej ujala potom čo... No potom čo Sídlo zbombardovalo Dvanásty obvod .

,, A takto, moji milí priatelia, zomiera revolúcia."
Áno to je výrok slávneho Haymitcha. Teraz sa vráťme k tomu čo sme načali. Kým je Katniss skrytá v Trinástom obvode . Jej „láska“ Peeta je mučený v Sídle.  No keď sa objavy v televízii s Caesarom vyzerá normálne a žiada Katniss nech nerobí hlúposti nevyzerá na mučeného človeka. Ale vzhľad občas klame. Síce by ho chcela Katniss poslúchnuť, musí bojovať .

Privítajte Katniss, dievča v plameňoch a jej reklamné spoty.
Presne tak . Katniss natáča reklamne spoty a v nich tvrdí že sa nemieni vzad . To je pekné nie? Teraz hlavná otázka . Kto dopekla výhra ? Dozviete sa. :D Jeden útok za druhým a ďalší protiútok, záchrane misie .

Vymývanie mozgu. Tak krásne to znie nie ?
Keby že natrafíte na Peetu tak sa ho opýtajte. Presne tak. Peeta ma vymytí mozog ! Teda niečo na ten spôsob. V Sídle mu natĺkli do hlavy, že dievča, ktoré miluje od detstva, jeho snúbenica a ,, manželka“ a matka jeho imaginárneho dieťaťa je monštrum. Že všetci tí čo mu pomáhali sú klamári a vrahovia.

Zočí voči-
Áno Katniss a partia z Trinástky za vydaju zočí voči prezidentovi. Ten ich bombarduje, vyhlasuje za mŕtvych, potom za živých. Púšťa na nich mutanty. V podstate pre nich robí Hry o život v uliciach Sídla. No nakoniec , aj keď v menšom počte ako tam prišli, Prezidenta Snowa dostanú. Aj keď pri tom vyplačeme veľa sĺz . No ona so to nekonči. Napínavý koniec a okamihy medzí tým čo som vám porozprávala sa vám zapáčia alebo dojmú k slzám .

Mara a jej názor
Celá séria je dobrá. Nie skvelá. Patri medzi moje najobľúbenejšie. Myslím , že tí čo ju ešte nečítali by sa mohli rozhýbať a vrhnúť sa do mánie s názvom Hry o život. Teraz si už , tí čo majú sériu prečítanú, len listovať knihou a čakať na filmové spracovania ostatných častí.