Príbeh o tom, ako som sa dožila filmu Fallen!

3. 4. 2017


Kniha pád sa radí medzi moje najobľúbenejšie knihy. A vlastne patrí aj medzi knihy, ktoré odštartovali moju záľubu v čítaní a recenzia na knihu Pád bola moja prvá. Takže, keď som sa dozvedela, že príbeh o reinkarnácií, láske a padlých anjelov mieri na veľké platná, bola som nadšená ako dieťa na Vianoce.  Šlo o dlhé čakanie, ktoré sa už zdalo nekonečné. Ale nakoniec som sa dočkala.  A ako to dopadlo?


Natáčanie a všetko okolo Fallen začalo v roku 2014. Aby som bola presnejšia, cast sa začal zbiehať u susedných Maďarov krátko po Valentíne 2014. A odvtedy nás nečakalo nič iné, ako nekonečné čakanie na film. Za ten čas sa nás snažili uspokojiť nejakými fotkami. Taká prvá stillka hlavných hrdinov sa objavila 5. augusta 2014. Zažila si peknú hromadu slávy, zdieľali ju aj známe stránky. A odvtedy nás podobnými fotkami kŕmili celé roky. Špekulácie o dátumoch premiéry som sama oduševnene vždy rada zdieľala.  Radosť časom vystriedala nedôvera a neskôr aj sklamanie. Kde je môj film? Kde je aspoň trailer? Upadne Fallen do zabudnutia? Bolo to asi v druhej polovici minulého roka, keď sa všetko dalo do pohybu veľmi rýchlo. Pokiaľ ma nič nemätie, film sprostredkovala iná spoločnosť ako Disney (ktorá mala pôvodne na starosti spracovanie a všetko) a než sme sa nazdali, v novembri nás čakal Trailer. Prvý a posledný. Radosť ma priviedla k slzám a dokonca som si ho musela stiahnuť do mobilu a pozerať vždy, keď som mohla.  A než sme sa nazdali, o mesiac neskôr, film už bol v kinách. No nie v americky hovoriacich krajinách.

Úprimne ani neviem, ako to ohľadom tohto filmu funguje. Premiéru už mal na Taiwane, Taliansku, v Brazílii a Boh vie, kde ešte. Práve v marci (alebo tak nejako) sa Fallen malo dostať do kín v USA a UK. A ja už som mala možnosť tento film vidieť. Nejdeme hovoriť o tom ako (všetci vieme ako 😏 ), verte verzií, že som jednoducho sadla do lietadla, a nacválala do nejakého talianskeho kina.  A čo si myslím?

A než začnem, upozorňujem, že možno niekde spomeniem nejaký ten spojler. Tak bacha na vec 👆
Film sa nevyhol zmenám. Ani to inak nejde. Predsa film treba trochu poopraviť, aby to malú nejaký živší príbeh.  Luce ma dlhé vlasy, neuskutočnili sa žiadne závody v plávaní, Daniel neukázal Luce prostredník, či žiadne scény pri jazere. Absencia niektorých postáv, zmeny pri priebehu niektorých vecí.....No, možno to takto po kope znie zle, ALE! Nebojte sa, buď šlo o drobné zmeny, alebo ich niečo nahradilo.
Čo veľmi oceňujem, sú detaily, ktoré, ak ste knihu pozorne čítali, rozpoznáte a aj vy oceníte.  Tiene, ktoré našepkávajú, záblesky minulosti, chrliče či iné veci, krásne nadväzujú na ďalšie knihy+ do deja sa pekne hodia. 


Pravda je, že vzťah Luce-Cam je tu možno silnejší ako by sa mi páčil, alebo ako je vykreslený
v knihe, no na konci sa to všetko dá do poriadku. Harrison sa mi ako Cameron veľmi nepozdával, predstavovala som si ho menej vlasatého a neviem...jednoducho inak. No po zhliadnutí filmu musím jednoducho prikývnuť, že je dobrý Cam.  S Luce mali tu správnu chémiu, rovnako ako s Danielom a celkovo zvládol toho zlého chlapca na jednotku.
Možno mi trochu prekážalo, čo v niektorých scénach porobili s Luce.  Nikdy som z nej nemala pocit, že by otvorene flirtovala, či jazdila na motorke v dlhých šatách, no nakoľko bola Luce vždy pomerne nezáživná či skôr nejaká pasívna postava, toto ju pomerne oživilo a je to skôr sila zvyku, než nepríjemná zmena.
No a Daniel....Jednoducho to bol ten Daniel, ktorý sa držal v úzadí, sem tam niečo povedal a neskôr sa jednoducho rozhovoril. Naozaj veľmi oceňujem záber Jeremyho bez trička, za to majú u mňa veru bod. Jednoducho, aj keď sa mi tá myšlienka moc nepozdávala, Jeremy je dobrý Daniel a dúfam, že nás čaká aj ďalší diel, aby sa ako Daniel mohol viac prejaviť.
Rovnako dobrý pocit som mala aj zo zvyšku castu. Arrianna a Roland boli takí príjemne hraví, Penn bola jednoducho zlatíčko, ktoré by chcela mať každá za kamarátku. Molly bola taká nevýslovná mrcha, že by som jej aj cez obrazovku počítača rada jednu vrazila a potom jej vytrhala tie jej hnusne ružové pačesy :D  Gabbe sa moc neprejavila, skôr tam behala, aby vyzerala pekne a nič viac.  Celkovo ma cast nesklamal a veľmi pekne dotvoril atmosféru, či naopak uvoľnil.


Moc nechápem, prečo sme na tento film museli čakať tri roky. Páči sa mi, a áno, asi si ho idem znova pozrieť (Predstavte si, že zas letím do Talianska 😂) a asi si ho pozriem ešte 574266 krát a potom zas pôjdem čítať knihu...ako 138769 krát pred tým 😂 Zmeny sú viditeľné, no pomerne vítané a pre príbeh neškodné. A dúfam, že keď už sme dostali tak veľmi otvorený koniec, tak dostaneme aj pokračovanie. To sa však asi dozvieme až po premiérach v anglicky hovoriacich krajinách.
A čo vy? Aj vy ste si už urobili výlet do Talianska a film videli? Ak áno, ako sa vám páčil?

Update po pár dňoch, po dopísaní článku:


Ja som sa dnes dozvedela, že –šok, šok, šok!- Pád sa dostane v máji aj do našich kín a rovnako sa dočkáme aj dotlače s filmovou obálkou u vydavateľstva Yoli (Hádajte aká kniha sa pridá k svojim už trom sestričkám ? Holt niekto ma HP a ja mám Pád a Denníky princeznej 🙈 ) Takže ak ste si už zaleteli do Talianska....ehm tak pôjdete pekne aj tu, pretože ja chcem pokračovanie! Aj vy ho chcete! A ak aj nechcete, tak ho chcete pre mňa! Chápeme sa? Chápeme! 

11 komentárov

 1. skvelý článok...priznám sa že ked som videla trailer na film tak ma to aj nahnevalo ako som musela dlho čakať (pretože táto séria sa radí aj mne medzi obľúbené a priznám sa že vdaka tebe za čo ti aj dakujem :) ) a súčasne som ho tak trošku už ani nemala chuť vidieť, no tvoj článok ma znovu nakopol, dakujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ono dopredu ťa varujem, ono to nie až tak dobré...ale ak si všimneš detaily, uvidíš kráse niektoré spojitosti s knihami. Som veľmo rada, že aj vďaka mne si sa zaľúbila do týchto knižiek <3 Tak dúfam, že sa ti film bude aspoň trochu páčiť

   Odstrániť
 2. Musím priznať, že film bol pre mňa trochu sklamaním. Knihy mám rada a tiež som sa veľmi tešila na film, ale ehm... neviem, nejako ani neviem popísať slovami, čo presne mi vadilo. Najviac som bola zvedavá na scénu s prostredníkom (prečo ju tam nedali????!). Ale tak to je asi večný problém knihomoľa - sami si vytvoríme v hlave vlastné postavy a potom, keď nie sú presne podľa našich predstáv, možno vznikne menší problém. Ale ktovie, možno na ďalšie pozretie na to budem mať už iný pohľad a nebude mi vadiť nič. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hm začnem tvojim pobúrením o absencií scény s prostredníkom- som na tom rovnako! Akože no tááák! Ako ja si uvedomujem, že mňa asi očaril fakt, že som sa konečne dočkala a nevnímala som to nejako ako celok, ale ja neviem jednoducho ja viem že ani kniha a ani film nie sú naj, ale jednoducho je to Pád! Moja knižná láska! :D Uvidíme ja si možno začnem uvedomovať viac chýb, keď ten film uvidím 31252 krát :D

   Odstrániť
  2. A ešte som sa zabudla vyjadriť k pokračovaniu. Nerada ti marím nádeje, ale myslím si, že asi ani nebude. Však si zober, ako dlho sa čakalo na jednotku a keďže viaceré názory na film sa zhodli v jednom - že to nebola až taká pecka, ako sme očakávali, nemyslím, že budú investovať peniaze do pokračovania. Ale zasa na druhej strane, možno predsa len prekvapia a natočia ho. :)

   Odstrániť
  3. No neviem sa k tomuto moc vyjadriť. Tak dlho sme čakali, lebo pôvodná produkčná firma sa na to vysrala a nemal to kto prevziať. Keď to prevzial táto nová spoločnosť tak do troch mesiacov šiel film do kina. A pokiaľ viem, tak Film ma v Brazílií, Taliansku a na Taiwane celkom úspech...Nakoľko tam sú najsilnejšie základne fanúšikov :D Takže ja si ani netrúfam nejako povedať, či dvojka bude alebo nebude.

   Odstrániť
 3. Omg... tebe sa to fakt páčilo? :D Akurát minule som sa na FB bavila v komentároch s Maggie a s Kikou, že nejaké podivné ticho je u teba, aj keď film už dávno vyšiel, tak som akosi predpokladala, že sa ti nepáčil. :D
  Vieš čo? Na to, že sme ten film očakávali takú dlhú dobu, som poriadne sklamaná. Nezvyknem sa veľmi sťažovať na filmy podľa kníh (však mne sa páčilo ešte aj TMI a Shadowhunters), ale tuto si nwm pomôcť... ach jaj. A tá jedna protivná scéna, kde padla socha! To ako keby okopírovali z Twilightu. Ešte aj Danielov výraz a veľkolepý odchod mi pripomínali Edka zo Súmraku, keď zachraňoval Bellu pred autom na parkovisku. A o tej záverečnej bojovej scéne ani nehovorím. Tá sa mi nepáčila asi úplne najviac. Jediná časť filmu, ktorú som si užila, bola vtedy, keď sa Daniel a Luce rozprávali pri fontáne. :D To bolo pekné.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V komentároch? Vy ma verejne ohovárate a ja o tom ani neviem ? :D Tak hej, na to, ako dlho sme čakali, to nie je práve film hodný oscara. Myslím, že dosť narobilo aj to fiasko, s tým že odrazu film produkovala iná firma, a podobne. Ale ako pf moja, šak keď si to tak zoberieš, tak Pád bol vždy Twilight ! :D Veď všetky tie knihy v tých rokoch boli jeden veľký Twilight :D Dobre ta scéna bola shit, ja som ju riadne ani nevidela, lebo ma nebavila....Koniec koncov mňa bojovná scéna baví asi iba v Mulan :D Ja neviem ja som tam jednoducho videla toľko drobností až sa mi to pááááčilo :D Ako nie že by som tomu dala 5* ale také pekne 3/ 3,5 by som mu určite dala :D

   Odstrániť
  2. Tak... čakala som, že sa tam ozveš a ty nič :D som si myslela, že som ťa v jednom komentári aj označila. :D :D Ale teraz si nie som istá.
   Ja viem, že bol, ale aspoň v tom filme to mohli trochu originálnejšie spraviť. A to ani nezačínam o tej herečke. Mne sa zdala taká... čudná. :D :D Našla som len veľmi málo vecí, ktoré sa mi tam páčili, a pritom ja sa väčšinou fakt brutálne teším z každého filmu, ktorý bol natočený podľa knihy. Páčil sa mi ešte aj film Maximum Ride a to bola iná konina :D :D

   Odstrániť
  3. Nepopieram, je to možné, no môj FB mi ukazuje snáď všetky upozornenia, ktoré sú pre mňa a môj život nepotrebné, ale také veci ako označenie či niečo mu je cudzie a to mi neukazuje :D
   Addison nie je naj voľba, ma tak divný hlas :D Ale to už je jedno, pre mňa je to film podľa Fallen, ja mam mozog naprogramovaný na lásku k nemu :D MR má film ? :D

   Odstrániť
 4. Chcela by som sa opýtať už keď tu v tom máš taký prehľad.. aj ja som fanatička na filmy poznám to :D veľmi ma zaujal aj tento film je to taký moj klasický obľubený žáner takže som si osobne zasa našla svoje.. no zaujimalo by ma či sa to niekde pohne keďže koniec filmu bol veľmi zlý pre mna istotne by som moc chcela aj po dlhom čase pokračovanie, nevieš či bude? Pozerala som filmovu datábazu hercov ale nenašla som tam čo som chcela a ak nebude pokračovanie tak budem pekelne vytočená ako vždy, pretože vždy keď si nájdem film v ktorom kvázi hahah, žijem tak sa nikdy netočia ďalšie časti ako na potvoru.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Knižné nebo. Design by Fearne.