Jeden (nie moc originálny) výmysel, z mojej chorej mysle: Knižný Playlist

Ahojte!
Ako si užívate zablatený december? Ja nič moc, no aj tak mám dobrú náladu. Kto ju v tomto období, aj cez všetok zmätok, nemá? No, ale idem pomimo. Nie je tajomstvom, že som najaktívnejšia aj najkreatívnejšia v noci. Približne 90% mojich recenzií bolo napísaných o 3 v noci. A moja kreativita sa nevypla ani dnes o pol 4 ráno, keď som čakala hore, aby som mohla načapať Mikuláša zahájila vianočne upratovanie v mojej izbe a moja ružová MP3 mi robila spoločnosť  hlavne preto, aby som nepočula strašidelné zvuky a keď som si hovorila...táto pesnička by sa hodila k tejto scéne v tejto knihe...nápad sa zrodil!

Knižný Playlist! (Originalita nado všetko, že? :D)

V čom to spočíva?
Raz týždenne/ mesačne sa vyberie jedna kniha, ku ktorej si blogger vytvorí playslit. Odkazy hodí do
článku, môže zdôvodniť prečo táto pesnička, kde do deja by ju zasadil, prečo sa hodí k tejto postave... Môže sa s tým jednoducho pohrať. Pesničiek môže byť veľa aj málo. Možno bude stačiť jedna a možno ich nebude stačiť ani 20...všetko je to na blogerovi.
Kto sa môže zapojiť?
Samozrejme, toto znie ako vysvetlenie pre blogera, ktorý sa mojej rubriky zúčastni- no podľa mňa to nie je asi moc zaujímavé aj pre iných...ale kto vie? :D
Aj čitateľ sa môže zapojiť. Vo štvrtok sa na FB môže zavesiť  kniha, ku ktorej sa bude robiť playlist a čitateľ môže hodiť link na pesničku do komentu. Alebo hodiť odkaz na celý playlist . A môžete ho hodiť už aj po hotový článok.
Otázka večera je:
Zaujíma vás to? Veď si to zoberte- nie je to nič svetoborné a Lila ma upozornila na to, že tu už niečo takéto bolo...Ale na druhú stranu: Je to skvelá príležitosť nájsť kopu dobrých pesničiek :D

Tú máte napríklad menšiu ukážku:
Pre náš prvý ,,laboratórny“ pokus, som vybrala knihu Selekcia- o ktorej ak niekto nevie, tak je buď na ňu príliš starý, alebo žije v jaskyni.

Hneď na začiatku končí hlavná hrdinka America zo zlomeným srdcom a preto som vybrala pieseň Doesn´t mean anything.

Alicia spieva o zlomenom srdci, o tom ako by sa pre niekoho všetkého vzdala a on ju aj tak opustil- Rovnako America.

Ďalšou piesňou je pesnička Suddenly od Ashley Tisdale.

Pieseň hovorí o tom ako sa odrazu všetci zaujímajú o jej život. Ako sa snaží prispôsobiť. V takom svete sa ocitá aj hlavná hrdinka. Je to iné, ako to, na čo je zvyknutá- je to jednoducho Selekcia.

America má stále zlomené srdca, ale chce sa cez to preniesť... má niekoho, kto je ,,nad ňou“ a vedie ju za niečím novým. Ako začína prichádzať na chuť aj iným veciam. Ako sa stáva silnejšou. Preto som vybrala starú dobrú Hillary Duff a jej Someone´s watching over me .

Ten niekto je princ Maxon a časom, keď sa lepšie spoznajú, sa všetko pomaličky mení. O tom hovorí aj Taylor a Edd v ich piesni Everything Has Chanded.


Ale ten satanáš Aspen na seba nedá dlho čakať a Americe pripomenie, že on tu stále je a nikam neodchádza. ..O niečom takom spieva Colton Dixon v Never Gone.

America si ma získala jej poslednou vetou ,,Nevyberám si teba ani jeho. Vyberám si seba.“  A tým sa tak trochu oslobodí. Vyjadrí nesúhlas...a bude Break free asi tak ako Arianna Grande (aj keď tu moc nemusím, ale sedí do príbehu no :D)  a Zedd.


Tak...čo poviete na môj najnovší neoriginálny výmysel? Zaujalo vás to? Zapojila by ste sa? Šli by ste do toho so mnou aj keď ste, alebo nie ste, bloger? :D Dajte vedieť, a ak by bolo niečo nejasné, tak určite dajte vedieť :D Alebo ak máte aj nejaké nápady na vylepšenie...aj vtedy dajte vedieť :D 
                                                                                                                                                Mara