O mne a blogu

Oh, ak ste sem klikli asi o mne niečo chcete vedieť...dobre teda. 


Moje meno je Marianna, ale v knižnej komunite ma ľudia môžu spoznať pod menom Mara. Ak čakáte nejakú milú príhodu o tom, ako som k tejto prezývka prišla, musím vás sklamať. Neviem to totižto ani ja sama. Ak by ste zahrabali, zistili by ste o mne, že som vyučená praktická sestra (ale ak by bol niekto zranený, nepriznávam sa k tomu) vyskúšala som si semester ako študentka informačných systémov a knihovníctva, asi mesiac som si myslela že zvládnem pracovať ako praktická sestra v Prahe a nakoniec som skončila v Banskej Bystrici ako študentka psychológie. Tam som v roku 2021 získala svoj titul a veselo pokračujem ďalej. A samozrejme som knihomoľka, ktorú ani dysgrafia nezastavila v tom, aby písala recenzie online (Nechcem vedieť, koľko chýb je v tomto texte). Pokiaľ chcete vedieť o mojom živote viac, nebojte sa pozrieť aj na sociálne siete: InstagramKnižné Nebo

FacebookKnižné Nebo

Tik-TokMaryxbarcikova

Goodreads: Mara

YouTubeMarianna Barčíková

Mail: barcikovamarianna@gmailbodkacomKnižné nebo je moje zanedbávané dieťa a napriek tomu, že chudáčik je na pokraji úmrtia, nemienim sa ho vzdať. Knižné nebo vzniklo koncom roka 2011 a keď som ho zakladala,  nikdy som nemyslela že ho budem mať tak dlho, že budem mať nejaké spolupráce, koľko príležitosti a ľudí mi prinesie. Do roku 2016 sme na blogu vystupovali tri, no kvôli školským povinnostiam som nakoniec skončila sama. V minulosti som spolupracovala s vydavateľstvami Ikar a Slovart, dnes spolupracuje hlavne s vydavateľstvom Albatros  a príležitostne s vydavateľstvom Zelený kocúr. Dva roky za sebou som bola jedna z ambasádorok pre český knižný festival Hubook. Pred niekoľkými rokmi sa mi podarilo získať ocenenie Booktuber roka, ktoré si medzi sebou udeľovali blogeri a ich čitatelia.


V roku 2020 som zaznamenala svoj veľký návrat do knižnej komunity vďaka podcastu Dve hejterky po záruke, ktorý máme s mojou skvelou blogerskou kamarátkou Simou. Ako vždy hovoríme, v našom podcaste sa venuje rôznym veciam z knižného sveta. Okrem nás si občas zavoláme prekladateľov alebo editorov. Náš nový projekt Dve hejterky a zákulisie vydávania hovorí sám za seba, no spolu so šéfredaktorom vydavateľského domu Albatros rozoberáme to, čím všetkým si prejde kniha skôr, ako sa dostane do rúk k vám. Viete si nás vypočuť na všetkých podcastových platformách.