Na aké knihy a autorov sa teším na Hubooku ?


Minulý rok bol pre mňa Humbook trochu neznáma, čo sa týka autorov, a aj Jenny Han mi bola skôr známa po mene, ako po knihách. Tento rok je to však úplne iná vec a preto som sa vám rozhodla v krátkosti predstaviť hlavne knihy autorov, ktorých budete môcť zahliadnuť na tomto ročníku Humbooku (Okrem hromady ľudí v cosplayoch :D ) a na ktoré sa ja osobne teším.Claudia Gray a jej Tisíc kousku tebe.


Jedna z najväčších hviezd Humbooku pre mňa nikdy nebola úplná neznáma. Vlastne si doteraz pamätám, ako som hlboko do noci rebelovala a čítala si tajomnú a desivú upírčinu Akadémiu Evernight.  Neskôr som sa pozerala aj po jej iných knihách ale naozaj som si od nej znova prečítala niečo až na prelome tohto-minulého roka. Sériu Tisíc kousku tebe som dala celú v priebehu asi dvoch týždňov, čo sa mi tak často už nestáva. Preliezanie dimenziami, celková zápletka mi úplne učarovala a aby si ma získala stačila už len jedna, mala prísada- romantika. A ako viete, tej sa mi dostalo, čiže mi táto séria sadla, ako sa hovorí, ako riť na šerbeľ a ja som znova okúsila to, prečo mi Claudia sadla už roky dozadu.

Dračí mesto – Kniha o jašteričkách z pera Petry Machovej.


Dobre, toto nie je kniha, ktorú som prečítala celú ALE mala som možnosť si z nej pár desiatok strán už prečítať a síce som voči českým a našim autorom neskutočný skeptik, páčilo sa mi to. Vo všeobecnosti si myslím, že draky sú veľmi zanedbané zvieratká. Aj mnou samou. Už ani nepamätám, kedy som čítala niečo o drakoch. Iba si pamätám ako neskutočne som bola zhrozená z knihy Eon. Teraz, keď tak na to myslím, by som si ju prečítala znova. Dračí mesto je nie len o drakoch, ale aj o Brne a to sa mi páči (lebo Brno milujem.) A zároveň sa u mňa dvíha vlna skeptizmu. Uvidíme. Petra je tiež autorkou, ktorá sa predstaví hlavne pod záštitou Humbookstartu, čo je projekt, ktorý pomáha českým nádejným autorom. Verím, že tento projekt pozrie aj na slovenský trh, lebo je tu mnoho ľudí ktorý si to zaslúžia.

Sara Raach a jej uzimenou Sníh nebo popel.


Autorku som zaregistrovala oveľa skôr ako jej knihy. Má totižto božský pinterest, ktorý už dva roky nenápadne vykrádam . Minulý rok som si konečne prečítala aj knihu a som spokojná. Treba priznať, že život vám táto séria zrejme nezmení, ale dobre si pri nej oddýchnete. No viac sa teším na samotnú autorku. Vždy vystupuje úžase optimistickým a hyperaktívnym dojmom. A ak mám byť úprimná, podľa mňa sa nikto neteší na  Humbook tak veľmi, ako ona. Nikto.

Veľkým sklamaním bolo ,,odvolanie“ autorky Vranej šestky Leigh Bardugo, a síce viem, že mnohým to neskutočne zlomilo srdce, ja som s tým bola v pohode, nakoľko som od nej ešte žiadnu knihu nečítala. A och keď som pri tej Vranej šestke....Súťaž u mňa na blogu vyhrala

Katka F
- ktorá už bola kontaktovaná mailom

Na koho sa tešíte na Humbook vy ?