Knižné nebo ide na Humbook! #1


Občas uvažujem, či šokuje iba mňa, alebo aj vás, ako často niečo sľúbim, a nakoniec to aj tak nenapíšem. Aj ja som v šoku, ale už minule som vám sľúbila, že vás budem informovať o tom, ako žijem, čo robím a tak. A dnes vám chcem v  povedať o Humbooku.


najviac zbožňujem to ramienko na zavesenie ako trčí...XD
Minulý rok som sa k tomu, ehm, nedostala a tak ste sa nikdy nedozvedeli, ako som si ho užila,   No vyzvedala som - naozaj som oslovovala aj cudzích ľudí a vypytovala som sa, čo sa im páčilo a tak jednoducho viem, že aj tie workshopy, na ktorých som nebola ste si mnohí užili (A fetovala ich sviečky. Nikdy som nemyslela, že sa schýlim k tomu, aby som fetovala ľudom ich sviečky na ulici). Pre mňa bola veľká udalosť, keď som si mohla pokecať s Jenny Han, ktorej som dala donuty, porozprávali sme sa o knihách a dokonca sme sa spolu aj odfotili, Rozhovor mám stále uložený v telefóne a sľubujem vám, že ešte tento rok sa k nemu určite dostanete aj vy. Pretože áno, užila som si ho aj napriek pár muchám. Program bol úžasný aj napriek tomu, že som veľa veci nestihla.

Veľké besedy boli vtipné a zaujímavé, atmosféra na mieste bola skvelá. Samozrejme našlo sa niekoľko chybičiek krásy - pre mňa primárne nedostatok jedla, ale všetko sa dá svojim spôsobom predýchať. No ak by som to mala zhrnúť, tak poviem jedine to, že som si to naozaj užila a nehovoriac o tom, ako veľmi ma potešilo, že som tam mohla byť ako ambasádorka.
Takže, keď prišla možnosť aj tento tok, chňapla som po nej a ticho dúfala, že dostanem túto príležitosť znova. A áno, ja som ju dostala! Za čo som fakt fakt fakt moc vďačná, takže sa pripravte na hromadu instastories, príspevkoch na Fb a áno dokonca aj článkov na blogu, pretože jednoducho chcem, aby sme sa v Prahe tento rok stretli - aby prišlo čo najviac z vás.
Minulý rok boli priestory trochu stiesnené (Ale ako sa hovorí: dobrých ľudí sa všade veľa zmestí) no tento rok sa Humbook bude konať v kongresovom centre, čo je až 3x viac miesta, je to lepšia lokalita a tak. Tento rok bude Humbook o niečo skôr a to už 6 októbra a vlastne všetko si to môžete poriadne pozrieť a v budúcnosti pripomenúť ak sa pozriete TU na oficiálny FB event, alebo môžete sledovať instagram a tak.

Mnohí si možno myslíte, že možno už vieme všetkých hostí, ale pravda je, že sa to dozvedáme zarovno vami a len nedávno sme odhalili prvú zahraničnú autorku, ktorou je Sara Raasch- Napísala knihy Sníh nebo popel alebo Led nebo oheň, čo sú prvé dve knihy trilógie Sníh nebo popel.  A pokiaľ sa nemýlim, tak ešte tento rok by jej u nás mala vyjsť kniha motivovaná pirátmi čo je, musíte uznať na našom trhu pomerne nová téma. Ak niektorý z vás sledujete Saru na instagrame, tak ste si možno všimli, že je neskutočne nadšená z toho, že príde do Prahy a že nás všetkých stretne a úprimne ja som rovnako nadšená. Musím priznať, že nebola medzi mojimi tipmi, ale som nadšená, nakoľko Sníh nebo popel sa mi páčila.

Ak ste sa k tejto sérií ešte nedostali, tak je to príbeh o ročných obdobiach rozdelených do kráľovstiev, boj o moc, o stratených panovníkoch a samozrejme trochu romantiky. Pravda, nie je to práve úplne najoriginálnejšia téma, ale Sara veľmi dobre píše, takže vám to je aj jedno. V českom preklade sú prvé dve knihy.

Nie je to ani tak dávno, čo tu bol Svet knihy (Je to +- pár dni, týždeň.) Humbook sa tento rok angažoval aj tam, so skvelým programom. Ako viem, že bol skvelý? Mala som byť jeho súčasťou. Určite vám neušlo to ,,mala“. Lebo moje telo a príroda ma nenávidia, alebo to nazvime instantnou karmou, ale nie že by ma len bolel zub. Do toho som chytila prievan A brušnú virózu. Pýtate sa ako je to možné? No ak máte odpoveď, dajte mi to vedieť, aby som to sama dokázala vysvetliť. Takže som presedela doma, nekúpila si žiadne knihy, neskočila nutne do Sephory (nutne potrebujem nové masky na tvár) a hlavne nevidela som Humbook Stage. Program bol naozaj skvelý, pozrite na to:

Takže nakoniec som sa tam nedostala, ale mohla som si pozrieť aspoň video:

A smutne nariekať nad tým, ako všetci pridávajú fotky zo sveta knihy. Ako si to tam všetci strašne moc užívajú. Ale hovorím vám: Na ďalší rok sa tam už dostanem, aj keby som tam mala ísť pešo zo žlčníkovou kolikou (teda nie že by som ju niekedy mala, ale Boh vie čo bude o rok, že hej :D ) Oh a samozrejme! Ak niekto z vás bol na Svete knihy, pokojne mi dajte do komentov vedieť, ako sa vám páčilo, čo ste si odtiaľ odniesli a hlavne: Videli ste humbook stage?

No, a prečo vám tu o tom tak dlho motám ? Ja som si Sníh nebo popel zohnala ešte minulý rok, tesne potom čo vyšla a ak sledujete moje instastories, musíte vedieť aj to, že mi prišiel Prvý aj druhý diel...A síce mám niektoré knihy viac krát, ale nikdy nie v rovnakom jazyku, takže jeden výtlačok dávam ďalej, niekomu z vás. Ja viem! Na tomto blogu súťaž nebola možno aj dobré dva roky! (ak nie viac!) Takže, nejdem to pre vás robiť nejako zložité, vstupy budú pomerne jednoduché a nič čo by sa nedalo zvládnuť. Súťaž začína dnešným dňom a končí presne na konci mesiaca! Bohužiaľ súťaž je len pre Slovensko, ale určite pozrite aj na iných ambasádorov, lebo viem, že aj iní posúvajú knihu ďalej!  Víťaza kontaktujem mailom. Takže! To je z mojej strany všetko, prajem veľa šťastia a hor sa do súťaženie!

Mara.